Brenna Force 6mm

Airsoft team Brenna Force 6mm

Recenze

R7 Well (M4)

M4 za pár kačekPrvní dojem:

R-7 byla naše první skutečná AEG. Tato zbraň se k našemu týmu dostala skoro nová, měla nastříleno jen kolem tisíce BB.  Na zahraničním internetu se tato zbraň spíše chváli, v recenzích na českých stránkách už to tak slavné není.  Po otevření veliké krabice došlo k uvolnění našich zvědavostí velmi napjatých nervů, i přez celoplastovost zbraně je její vzhled velmi slušný a majitel s ní zas takovou ostudu na akcích dělat nebude.  Bohužel pak přišla hodně tvrdá rána která podlomila kolena většiny přítomných, zbraň místo střelby flusala BBčka a chtělo to hodně dlouhé ruce aby jsme si nestříleli na špičky kecek. Po částečné resuscitaci týmu bylo zjištěno že masivní únik vzduchu srovnatelný s průvanem v Pražském metru způsobuje pouze nehezky prasklá tryska. Vysvobozením z přetěžké deprese byla dodávka  nové mosazné trysky z dvojitým těsněním od firmy AIRSOFTPRO, která byla zbrojířem týmu osazena společně s lepší protitlakou hlavou pístu od firmy HURRICANE. Po této malé opravě jsme v rukou měli úplně jinou zbraň a místo našich špiček se strachy začali klepat zadky našich nepřátel.
 

Zpracování:

Většina dílů zbraně je vyrobena  z tvrdého ABS plastu, malé detaily jako například spoušť, čepy, šroubky a úchytky jsou vyrobeny z kovu. Mířidla jsou z plastu, zadní plně stavitelné. Zpracování zbraně je dostatačně detailní  a  jedinou vadou na kráse může být chybějící povrchová úprava plastů. Vnitřní osazení plně dle standartů AEG. Mechabox je základní nezesílený verze 2.  Osazeny jsou základní ocelová kola  v plastových 6mm ložiscích. Pružina síly 90 nasazená na plastovém trnu pohání plastový píst s posledním kovovým zubem. Hlava pístu základní protitlaká se čtyřmi otvory. Válec bronzový s vyleštěnou vnitřní plochou a hlava válce plastová s bronzovým "nosem". Motorek hlučnější, ale svou funkci plní bez problémů. Vnitřní hlaveň základní délky 363mm. Hopová komora  je  plastová dělená, bohužel vrchní díl obepínající hopovou gumičku (o které se raději nezmiňuji) vylisován nepřesně a s otřepy.  Kabeláž tvořena překvapivě poměrně kvalitními měděnými kabely. Do pažby se po maličké úpravě vejde i hodně velká baterie. Zásobník v základu je plastový točák na odhadem na  320 BB. Zbraň má i přez malé zastoupení kovů váhu kolem 2,3kg.

Výkon:

Výkon zbraně není i přez počáteční zklamání špatný. Po instalaci trysky s dvojitým těsněním a lepší protitlaké hlavy pístu se pohybuje kolem 100m/s s BB 0,20. Dostřel zbaně posílený  hop-upem (který i přez horší zpracování kupodivu funguje) je mezi 45 a 50 metry.

Úsťová rychlost : s 0,20 =  95 – 105 m/s

Přesnost:

Přesnost zbraně je díky základní bronzové hlavni standartní. Po seštelování mířidel a hop-upu není problém strefit na 25m plechovku od koly a kolem 40m postavu člověka.
Doporučené BB 0,23.

Srovnání:

S ohledem na poměr ceny a výkonu nevychází tato zbraň vúbec špatně. V základu je výkon shodný se zbraněmi Tokyo Marui a po lehkém upgrade se neztratí na žádném kolbišti airsoftových bojovníků. Dostřel a zpracování je podobný výrobkům jiného čínského výrobce Cyma.

Příslušenství:

  -zbraň
  -zásobník s kapacitou 320 kuliček                            
  -taktická rukojeť
  -taktická svítilna
  -otevřený kolimátor-seřiditelný
  -dobíjecí akumulátor 7,2V 1500mAh
  -CZ nabíječka
  -kuličky 6mm-100ks
  -cz.manuál
  -popruh


Závěr:

Zbraň má své mouchy ale celkový dojem je veskrze dobrý. Určitě lze doporučit pro začínající hráče nebo ty kteří si chtějí zahrát plnohodnotný airsoft bez větších investic. Zbraň je standartu AEG takže nejsou problémem její opravy, úpravy a vylepšení.
Pro zvýšení životnosti doporučujeme: vyměnit plastová ložiska za kovová, vypodložkovat ozubená kola, vyměnit trn za kovový s ložiskem.
Pro zvýšení výkonu doporučujeme: novou protitlakou hlavu pístu s ložiskem,vyměnit trn za kovový s ložiskem, osadit trysku s těsněním, pružinu 100, baterii 8,4V .


Foto: 
Další fotky v Galerii.


autor: JfoxN.
Poslední komentáře
21.10.2009 16:26:57: Ideálně kdybyste mi hodili rovnou odkaz na to dané zboží ...
21.10.2009 15:52:26: Hele lidi nemohli by jste mě poradit nějakou stránku na který bych si mohl do toho koupit baterku ?...
26.08.2008 00:43:44: To je dost že jste tam dali i fotky, teď už to nemá chybusmiley${1}. Kde se dá sehnat a za kolik ?
22.08.2008 18:05:54: Tak už jí mám. Je to vo dost lepší než můj předchozí kvér kalach od D.Eagle. Zatím super.
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.