Brenna Force 6mm

Airsoft team Brenna Force 6mm

Recenze

SIG 552 Seals

SIG 552 Seals (výrobce JG)Nepříliš rozšířená zbraň se skvělou konstrukcí za rozumné peníze (z AirsoftMorava v akci za 3000,- http://www.airsoftmorava.cz/index.php?act=viewProd&productId=304 ,prodávaná pod označením S-552).

První dojem:

První ,čím po vybalení z krabice zaujme, jsou kompaktní rozměry a znatelná váha, která se vám bude nejspíš zdát vyšší než 2,4kg.V krabici je zbraň se sklopenou ramenní opěrkou.Působí bytelně a vzhledem k ceně je velmi precizně zpracovaná.
 

Zpracování:

SIG je vyroben převážně z ABS plastu, mířidla,spoušť, odklopná krytka spouště,tlumič výšlehu a část pažby a předpažbí jsou z kovu. Osazení-Gearbox v.3, pružina síly 110. Zásobník v základu je průhledný plastový točák údajně na 300BB,přijde mi ale ,že se jich tam vejde tak 200,budu to muset přesně spočítat. Zbraň má 3 kolejničky- na optiku,na baterku a na přídavnou rukojeť. Přepínač střelby je klasika- zajištěno, jednotlivé rány a dávka. Sklopná ramenní opěrka jde zajistit nejen v odklopeném,ale i ve sklopeném stavu.Hop-up ovládáte plastovým válečkem s výstupy ukrytým pod závěrem.

Výkon:

Úsťová rychlost kolem 110m/s s BB 0,20. Dostřel zbaně +-50metrů.


Přesnost:

Přesnost zbraně je nadprůměrná. Po seštelování mířidel a hop-upu není problém trefit na 30m plochu zhruba 30x30cm několikrát za sebou jednotlivými výstřely.Doporučené BB 0,20.

Postřehy,zkušenosti:

Odklopná krytka spouště je dobrá v zimě pro střelbu v rukavicích (samozřejmě v prstových,střelbu v palčácích dědy Mrazíka nedoporučuju ani s odklopenou krytkou spouště).Velmi praktická je možnost sklopení opěrky (ostatně kvůli tomu jsem si ji nakonec vybral).Osvědčí se při převozu zbraně na akci,protože se v pohodě vejde do středně velkého batohu, ideální je zbraň díky rozměrům pro CQB-boj v budovách. Stejně dobrou službu vám ale odvede i v lese nebo ve volném terénu.Pokud nemáte při hře z nějakého důvodu zrovna obě ruce volné (držíte vysílačku, lovíte nový zásobník nebo jíte řízek ) dá se střílet i při držení jednou rukou, což jsem v praxi vyzkoušel při slézání z mysliveckého posedu, kdy mě překvapil protihráč a stačil jsem ho pokropit (dávkou ze Sigu samozřejmě). Řekl bych,že ve sklopeném stavu se zbraň bude držet o něco lépe levákům,protože se opěrka sklopí na pravý bok ,ale ani praváci by neměli mít problém.Za zmínku stojí dvoupolohová muška,jedna pro blízké cíle, druhá poloha pro vzdálené-viz foto.

 

Historie:

V originále se jedná o výrobek německo-švýcarské zbrojovky SIG Sauer, (dříve,do roku 2007 SIG ARMS).Zbraň se vyrábí od roku 1986.


Zbraň ve filmech:

SIGa můžete vidět například ve filmu Bourneovo ultimátum, kde ji vybalí ze sportovní tašky vycvičený zabiják zvaný „čistič“, vytuněnou o optiku, tlumič a jakýsi stativ, aby zlikvidoval na vlakovém nádraží novináře, který toho ví příliš moc :-) Dle kolegy z týmu si zahrál SIG třeba i v posledním díle Ramba.Dále ji uvidíte třeba ve filmech Království,Iron man nebo Kurýr.


Zde záběr z filmu Bourneovo ultimátum-čistič v akci:

 

 


Záběr z Miami Vice:

 Copak asi doručí tenhle Kurýr? Že by pár včeliček?

 

Pro ty z vás, kteří by si chtěli prohlédnout SIGa blíže,doporučuju následující recenze na Youtube:
http://www.youtube.comwatch?v=THMAW6cmtTQ                                                                              
http://www.youtube.com/watch?v=nX-OPMCqv5w&feature=related
Další recenze, tentokrát i s testováním střelby na 55 a 95 stop, což je zhruba 17 a 29 metrů:
http://www.youtube.com/watch?v=1cCE9cjCQZ0&feature=related


Závěr:

Na zbrani jsem zatím nenalezl prakticky žádné chyby a celkový dojem je s přihlédnutím k pořizovací ceně výborný.autor: HunteR

Poslední komentáře
21.04.2009 20:34:58: Fakt super recenze i ty videa na youtube proste supr, uz mam siga pul roku a sem snim spokojenej za ...
14.11.2008 18:58:55: No tag ty voe tahle recenze mě ty vole uplně sundala, fakt odpal voe.. Asi si ji objednám rovnou.. J...
05.11.2008 19:23:01: Tak konečně je recenze celá.Enjoy...
30.10.2008 11:21:35: Bohužel recenze stále není úplná,admin tam nedoplnil fotky a odkazy na videorecenze na Youtube.Jinak...
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.